Biznes
Bezpłatny serwis testujący prawidłowość tekstu względem zasad pisowni języka angielskiego
Miejscem, które oferuje znaczną ilość wskazówek dotyczących prawidłowej pisowni po angielsku, jest strona www correctme.org. Portal ten rekrutuje wyspecjalizowany sztab edytorów dbających o to, by na portalu znajdowały się należyte oraz świeże dane. Ekipa specjalistów i pasjonatów stworzyła tą witrynę internetową. Intencją tej witryny jest danie użytkownikom możliwości pisania właściwych tekstów, bez konieczności zagłębiania się w zasady gramatyczne i językowe języka angielskiego.
Jak zadbać o to, żeby teksty pisane w języku angielskim były zawsze poprawne?
Poprawne pisanie w języku angielskim nie zawsze jest proste. Na tej stronie internetowej można znaleźć artykuły tłumaczące zawiłe zasady gramatyczne występujące w języku angielskim. Kompetentna obsada ekspertów zajmuje się m.in. popularnymi i kompleksowymi błędami językowymi, gramatycznymi, fonetycznymi.

. Artykuły poruszające różnorakie zagadnienia objaśniające reguły właściwej pisowni i wymowy w języku angielskim można znaleźć, wśród artykułów informacyjnych znajdujących się na tym portalu. Założyciele tego portalu wierzą, że każdy użytkownik powinien móc poprawnie pisać teksty po angielsku. Ta strona została utworzona, aby każdemu użytkownikowi dać sposobność darmowego zweryfikowania poprawności językowej oraz gramatycznej wybranego tekstu. Na tym portalu sprawdzisz prawidłową pisownię, wymowę i wiele więcej. Dokładność gramatyczną pojedynczych słów, fraz lub zwrotów, a nawet całego tekstu można skontrolować na tym portalu internetowym. Jest możliwość wstawiania dłuższych tekstów lub pojedynczych zdań do aplikacji na tym portalu internetowym, żeby sprawdzić poprawność językową, gramatyczną oraz interpunkcyjną. Także osoby, które używają angielskiego na co dzień czasami miewają rozterki, jak coś zapisać. Sporo powszechnie spotykanych nieprawidłowości wynika z tego, że w angielskim pojawiają się stwierdzenia, które wymawia się w taki sam sposób, natomiast inaczej się je zapisuje, dla przykładu: who's oraz whose lub than i then. Odpowiedzi na te i podobne kwestie można znaleźć na tym portalu internetowym.